200x100 cm

9.500 TL

Girdap

Mozaik Pano

Bu mozaik pano, kırma seramik tekniği ile, parçalara tek tek elde şekil verilerek tam iki ayda yapıldı. Göz bu çalışmada girdap oldu; yaramaz balıklar İznik, Kütahya çinileri, seramikler, porselenler, opak ve antik camlar ile hayat buldu. Zemin için üç farkli ton beyaz seramik ve opak cam kullanıldı.

Yıpranmış İngiliz kupalar, kenarları çatlamış seramik servisler, eski Portekiz seramik tabaklarım, denizden topladığım opaklaşmış cam kırıkları, Kütahyalar, İznikler döküldü ortaya. Bir çakırtı bir çukurtu gitti bahçede. Seramikler kırılıyor, yüksek yerleri rendeleniyor, kerpetenle düzeltilip şekil veriliyor. Vurdulu kırdılı bir sanat yani.

Swirl

Mosaic Panel

This mosaic wall panel is completed with broken ceramic technique after two months of heavy and noisy work. My beloved figure evileye take the role of a swirl.

Worn English cups, old Portuguese tableware, tiles of Kütahya and İznik, broken glass bits collected down under the sea, opaque and antique glass bits came together to form the fussing naughty fish. Three shades of different white ceramics and opague glass are used for the backround. Ceramic pieces are broken into smaller bits, filed for smoother edges, shaped and formed by use of pincers.