Dokuma serüvenim

Üsküdar Amerikan Lisesinde okuduğum yıllarda sanat hocam Sayın Tomur Atagök ün atölyesinde seramik, karışık teknik resim ve dokuma konularında özenli eğitim aldım ve bu çalışmalar bende iz bıraktı.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme yıllarımdan sonra, kariyer seçimimle girdiğim farklı yolda sanat arka planda ama hayatımda hep var oldu.

Bulduğum her fırsatta bu üç alanda her türlü çalışmayı takip ettim, uygulamaya çalıştım. Erişebildiğim tüm literatürü yalayıp yuttum.

Farklı dokulara olan tutkum ile birçok farklı sanat tekniğini bir araya
getirebildiğim dokuma ile resim (tapestry) yapmanın kendimi en iyi ifade yolu olduğuna inanıyorum.

Ufuk Girgiç - Dokuma Resimleri

Ufuk GİRGİÇ

1964 İstanbul doğumlu. Üsküdar Amerikan Lisesi (’82) ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi Pazarlama ana bilim dalı mezunu (‘86).

Pars McCann Ericson, Ajans Ada, Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi, Ajans Ultra ve Wunderman da sürdürdüğü 17 yıllık reklamcılık sektörü kariyerinde stratejik planlama ve entegre pazarlama iletişimi konularında grup ve ajans liderlikleri gerçekleştirdi. Y&R grubuna bağlı Wunderman İstanbul da yürüttüğü genel müdürlük görevi sırasında yerel ve uluslararası birçok doğrudan pazarlama ve CRM bazlı projenin yaratıcı içerik, veritabanı oluşturma, etkileşimli iletişim, son kullanıcı satın alma ve tekrar alma kampanyaları, sadakat projeleri yönetimini gerçekleştirdi.

2003 de Direct Operations ı kurarak, şirketlere doğrudan pazarlama iletişimi, ilişkisel pazarlama konularında danışmanlık vermeye başladı.

2004-2012 de Boyut Yayınlarının doğrudan pazarlama ve satışını sağlayacak, 150 kabinlik çağrı merkezi ve online satış alt yapılı Boyut İnteraktif’i kurdu; CRM alt yapısı kurguladı; data geliştirme, data yönetme ekipleri yetiştirdi; sayısız doğrudan pazarlama ve satış kampanyası kurguladı. Doğrudan pazarlama ve satışa uygun ürün üretimi için yurt dışı yayıncı anlaşma ve temasları yürüttü.

2013- 2014 de National Geografic TR home video ve yayınları için doğrudan satış teşkilatı kurdu; yönetti; devretti.

Reklamcılık, entegre pazarlama iletişimi ve CRM konularında Boğaziçi, Koç, Bilgi üniversitelerinde ve Akademi İstanbul da dersler verdi; konuşmacı olarak çağrıldı. Yurt dışında birçok mesleki sempozyum, workshop, fuarlara katıldı.

Sergiler

Ocak 2002

Ayşem Gönenç atölyesinde düzenlenen karma tekstil sergisine iki çalışma ile katılmam ilk sergi deneyimimdir. O sergide iki çalışma da satılmıştır.

Ocak 2002

Aralık 2016

Nişart Maçka Galeri Colorful isimli karma sergiye yine iki çalışma ile katıldım.

Aralık 2016

Mayıs 2017

Tasarım Tomtom Sokakta etkinliklerinde Tomtom Kırmızı sergisi.

Mayıs 2017

NAVİGA Dergisinden

Basından