Son Sergi Çalışmam

Mavi Rotada

Ekim 2022 de düzenlenen Bodrum Cup yelken yarışlarında keyifli sanat buluşması.

An enjoyable art meeting at the Bodrum Cup sailing races held in October 2022.

Anatolian Artists Festival
1-13 Ekim 2022
New York, Blue gallery

Anatolian Artists Festival

Türkiye’den ve New York’tan 15 sanatçı ile New York’un en canlı yeri Manhattan da bir Anadolu çıkarması. Yedi çalışmam ile katıldığım bu keyifli günlerde görsel ve işitsel sanatların tüm formları ile Amerikalıları buluşturduk.

An Anatolian production in Manhattan, the liveliest place in New York, with 15 artists from Turkey and New York. We brought together all forms of visual and auditory arts and Americans in these joyful days that I participated in with my seven works.

Basından

La Mer Beach Bodrum  içerisinde bulunan Galeri Taşev sergisi. Temmuz 2022

Basından

Bodrum Atölye Buluşmaları
28 Haziran- 3 Temmuz 2022

Bodrum’ da yaşayan farklı disiplerdeki 50 sanatçı olarak bir araya geldik.  Bodrum Atölye Buluşmaları ile atölye kapılarımızı açtık . Frame  Bodrum da yapılan açılış sergisi ile başlayan bu buluşma günleri ile  Bodrum sanat haritası ortaya çıkarken, sanatseverler ile keyifle bir araya geldik, yaratıcı süreci paylaştık, söyleşiler yaptık.

We came together as 50 artists from different disciplines living in Bodrum. We opened our workshop doors with Bodrum Workshop Meetings. With these meeting days, which started with the opening exhibition held in Frame Bodrum, the Bodrum art map was revealed, we came together with art lovers, shared the creative process and had conversations.

Komşu Hisler
18 Kasım 2021- 2 Ocak 2022
Bodrum Yacht Club içi MerqezArt sergisi

TOMTOM KIRMIZI SERGİSİNDEN

FROM THE TOMTOM RED EXHIBITION