Altmış Yetmiş Çıkmış Gitmiş Koleksiyonu

Kem göz, göz kalması, göz değmesi, göze gelme… Anneannelerimiz beşiğimizi salarken, esneye esneye dualar okurken, annemiz bizi sınavlara yollarken kulaklarımızda çınladı bu laflar, beraber büyüdük. Biraz da önermenin gücü ile içimiz rahatlar, kendimize güvenimiz artardı. Ülkemizin sevimli gerçekleri bunlar; hayatımızın parçası.

Muska, nazar, göz, kemgöz temalarını kilim düğümleri ile birlikte yorumlandığım bu koleksiyon, bu şenlikli temalar etrafında dönüyor. Geleneği gene gelenekçi bir sanat ile buluşturup yalın, eğlenceli ve modern çizgilerde sürdürebilir kılmak bu koleksiyonun amacı.
Evlerinizin içine girip, oturma odanızın göbeğine yerleştiğinde size de güzel  duygular uyandıracağı kesin.

Disaffecting envious looks, being exposed to evil eye, beware of the coveting eyes… While our grandmas rocked our cradles, our mothers sent us to examinations we heard such traditional prayers or sayings. All about eye. Evil eye. With the power of suggestion, we have all felt relaxed and fulfilled. Funny yet joyful these were and still are in our lives.

In this collection, I try to harvest together such themes like amulates, evil eyes with kilim knots in enjoyable designs. Sole role of this collection is to keep traditions sustainable, uniting them with a traditional art but with fun and modern designs.